poniedziałek, 26 stycznia 2015

Inspiracje na dobry początek tygodnia: łapacz snów.

Łapacz snów - a co to takiego? Sama do niedawna nie widziałam. Według Wikipedii jest to " amulet niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej, obecnie także popularna nie tylko w Ameryce ozdoba o charakterze etnicznym." No i to by się zgadzało. Ów amulet umieszczany był w miejscu spania lub przy wejściu do domostwa. A jaka była jego funkcja? Jak nazwa wskazuje miał łapać sny, które nawiedzały śpiących, "filtrować je" i wypuszczać tylko te dobre, aby trafiały do zaspanych głów.  Tradycyjny łapacz snów składał się z okręgu wykonanego ze sprężystego drewna, wplecionej w niego siatki ( która to właśnie sny "filtrowała") oraz zwisających piór.

Obecnie łapacze snów stały się piękną, etniczna dekoracją domów. Sama mam taki u siebie :)
A teraz popatrzcie, jakie mogą być piękne a ich wykonanie nie musi nastręczać wielu trudności :)

Wszystkie prezentowane poniżej zdjęcia pochodzą oczywiście z pinterest i nie są mojego autorstwa.  Na pinterest.com zapraszam po dużo więcej inspiracji na temat łapaczy snów :)
 Pozdrawiam Was śnieżnie!
Ewela

6 komentarzy:

 1. Piękne! Nic, tylko zgapiać ;) Mam w planach zrobić sobie taki łapacz snów, mam już piórka i wstążki, tylko jakoś nie mogę się zebrać...
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podobają! Już od jakiegoś czasu myślę, jak sobie taki zmajstrować:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, łapacze chodzą za mną od dawna. Rozglądałam się za nimi kilka lat temu podczas wakacji w Stanach, bo koniecznie chciałam sobie przywieźć taki "oryginalny", ale nie udało się.. może kiedyś stworzę sobie swój własny? ;-) Piękna inspiracja! Pozdrawiam ciepło :-)

  OdpowiedzUsuń